Katusetööd

25% maja kütmiseks kulunud soojusest hajub katuse kaudu. Just seepärast tuleb katuse ehitamisel valida õiged materjalid ja kogenud ehitaja. Kui olete mõelnud katusevahetusele, siis oleme just meie need õiged! Pakume meeldivat koostööd ning parimat hinna ja kvaliteedi suhet turul. Võtame vastu kõik erialased tööd.

Lamekatused

Lamekatuse all mõeldakse katust, mille kalle on 5% või väiksem. Lamekatuse kandeelemendiks on rõhtne või veidi kaldu alustarind ja katteks bituumenpapp või mõni muu rullmaterjal. Modifitseeritud bituumenist rullmaterjalid on enim kasutatud lamekatuste katusekatted nii Eestis kui ka mujal maailmas. Bituumenist rullmaterjalid moodustavad umbes 70% kogu Euroopa lamekatuste turust. Bituumenist katusekatted sisaldavad elastomeerseid või plastomeerseid modifikaatoreid, on elastsed ning UV-kiirguse ja väiksemate vigastuste kaitseks kaetud kiltkivipuistega. Materjalid on armeeritud polüester- või klaaskiudkangaga ning neid on võimalik paigaldada vastavalt katuse kaldele ühe-, kahe- või kolmekihiliselt.

Vastavalt polümeersele modifikaatorile jagunevad bituumenmaterjalid kaheks põhitüübiks:

SBS (styrene butadiene styrene) materjalid sisaldavad elastomeerseid modifikaatoreid, mis tagab SBS-materjalide suurepärase elastsuse madalatel temperatuuridel, on UV-kiirguse kaitseks kaetud kiltkivipuiste kihiga ning on vastupidavad temperatuuri kõikumistele.

APP (atactic polypropylene) materjalid sisaldavad plastomeerseid modifikaatoreid ning on kõrge UV-kindlusega (APP-materjalid ei vaja UV kaitseks kiltkivipuistekihti), on elastsed ja kõrge kuumataluvusega katusekatted. Et lamekatuselt voolab vesi halvasti ära, on neid ehitatud eeskätt sademetevaestes piirkondades. Täiesti horisontaalset, nn nullkaldega katust tegelikkuses ei esine – kõik konstruktsioonid painduvad alati veidi läbi ning katus on paratamatult veidi nõgus.

Viilkatused

Viilkatuste renoveerimisel on esimene küsimus: missugust katusematerjali kasutada. Ebasobiva kattematerjali valikul kahjustuvad hoone arhitektuur ja konstruktiivsed elemendid. Näiteks eterniidi asendamine plekiga võib mereäärses asukohas lõppeda tormituules ärarebitud katusega. Valtsplekk-katuse asendamine katusekividega võib osutuda aluskonstruktsioonile liiga raskeks ja seintesse võivad tekkida praod. Kokkuhoid materjali kvaliteedi arvel võib lõpptulemusena tuua kaasa suuri lisakulusid. Materjali valikul ei tuleks lähtuda sellest, missuguse katuse ehitas naaber, vaid ennekõike peaks valikukriteeriumiks olema praktilisus, arhitektuuriline sobivus hoonega ja pikaealisus.

Materjalid viilkatustele on mitmes hinnaklassis: alates soodsast plekist kuni eriti luksuslike kivideni välja. Hinnad on väga erinevad ja sõltuvad materjalist ja tema elueast. Kivikatus ja eterniit on mõnevõrra raskemad kui plekk-katus ja bituumensindel, seega tuleb seda arvestada katusekonstruktsioonide valmistamise juures. Vana maja puhul tuleb spetsialistidel hinnata sarikate ja katusekonstruktsioonide tugevust ning vajadusel tugevdada neid. Kivikatuste ja bituumensindlite vastupidavus on eriti pikaajaline. Plekk-katuste eeliseks on tema vähene kaal ja paigalduskiirus. Eterniidi (asbestivabade kiudtsement-laineplaatide) eeliseks on kerge paigaldus, hea vastupidavus ja soodne hind.

Küsi hinnapakkumist!

3 + 3 =

R3 Grupp OÜ

Aedmaasika 13 Aespa
Raplamaa 79705
Reg. nr. 11986271

Tel: (+372) 52 10 459
info@r3grupp.eu

© R3 Grupp OÜ 2017